Nowoczesny aparat stały samoligaturujący

  1. Strona główna
  2. Nowoczesny aparat stały samoligaturujący

Aparat samoligaturujący:

Jest to aparat ortodontyczny (Katowice), który od tradycyjnego różni się głownie tym, że nie posiada ligatur, czyli gumowych łączeń między zamkami a łukami. Przykładem systemu opartego na delikatnej technice bezligaturowej jest aparat typu DAMON oraz EMPOWER.
Dzięki zastosowanemu mechanizmowi i brakowi ligatur zmniejsza się nacisk i tarcie, co skraca czas leczenia oraz redukuje liczbę wizyt kontrolnych (nie ma potrzeby wymiany ligatur).


Lekarze leczący nowoczesnym systemem samoligaturujacym wykorzystują cztery kluczowe elementy, które zastosowane razem zapewniają krótszy czas leczenia, mniejszą liczbę wizyt, większy komfort oraz wysokiej jakości wyniki leczenia:

– Pasywne zamki samoligaturujące eliminują konieczność stosowania elastycznych ligatur, dzięki czemu pacjent w trakcie leczenia odczuwa mniejszy dyskomfort, dolegliwości bólowe oraz łatwiej mu utrzymać prawidłową higienę (gumowe ligatury mogą być środowiskiem bakterii, a pacjenci miewają problemy z ich prawidłowym doczyszczaniem)
– Zaawansowana w łukach technologia z tzw. pamięcią kształtu sprawia, że zęby przesuwają się szybciej, co ogranicza liczbę koniecznych wizyt u ortodonty.
– Taki rodzaj leczenia ortodontycznego wyrównuje zęby i poprawia estetykę twarzy zazwyczaj bez konieczności ekstrakcji lub stosowania ekspanderów podniebiennych.
– Zamki samoligaturujące powodują mniejsze tarcie, nacisk, przez co skraca się czas leczenia i zmniejszają się dolegliwości bólowe.

Leczenie systemami zamków samoligaturujących kładzie nacisk nie tylko na proste zęby. Lekarze stosujący te metody są szkoleni, aby brać pod uwagę całego pacjenta, np. kształt i profil twarzy, a także to, jak będzie wyglądał w wieku 40, 50 i więcej lat.

Po leczeniu wielu ludzi widzi zauważalne zmiany nie tylko w obrębie zgryzu, ale też całej twarzy. Nazywane jest to ”ortoliftingiem” i oznacza:

-Pełniejszy, szerszy uśmiechem
-Lepszą estetyką twarzy
-Gładsze kontury policzków, które sprawiają, że wąskie uśmiechy wyglądają pełniej i bardziej przyjemnie
-Mniejsze ciemne trójkąty w kącikach ust
-Bardziej proste i mniej stłoczone zęby
-Poprawiony profil twarzy

 


Aparaty stałe – Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Ruda Śląska, Świętochłowice i cały Śląsk

Ortodoncja dla dzieci Katowice