Ortodoncja dla dzieci Katowice

Ortodoncja dla dzieci katowice –  kładzie szczególny nacisk nie tylko na estetyczny wymiar uśmiechu, ale przede wszystkim na kompleksową troskę o zdrowie rozwijających się pacjentów. Nasze podejście do ortodoncji dziecięcej to kwintesencja innowacyjności, oferująca dedykowane rozwiązania uwzględniające unikalne potrzeby najmłodszych. W ramach naszego nowoczesnego gabinetu ortodontycznego, specjalizującego się w systemie invisalign dla dzieci w Katowicach, kładziemy nacisk na efektywne leczenie wad zgryzu, minimalizując jednocześnie wszelkie odczucia dyskomfortu.

Naszym priorytetem jest nie tylko zapewnienie estetycznie pięknego uśmiechu, ale także długotrwałego zdrowia jamy ustnej dzieci. Poprzez zindywidualizowane podejście do każdego pacjenta, ortodoncja dla dzieci invisalign w Katowicach staje się nie tylko terapią korekcyjną, ale również edukacyjnym procesem, który kształtuje nawyki zdrowego stylu życia.

Ortodoncja dla dzieci, Katowice

Wczesne leczenie wad zgryzu jest niezwykle ważne nie tylko dla przyszłego estetycznego wyglądu, ale również
i dla zdrowia dziecka. Niestety, nasze pociechy często sprzeciwiają się noszeniu aparatu głównie ze względu na ich wygląd, dyskomfort, konieczną dla osiągnięcia pełnego efektu systematyczność oraz narażenie się na żarty ze strony swoich rówieśników. Na pomoc w tak skomplikowanej i delikatnej sytuacji przychodzi ortodonta dziecięcy invisalign (Katowice). Nasi pacjenci są dla nas priorytetem niezależnie od ich wieku: dobrze zajmiemy się zarówno dorosłymi jak i nieco młodszymi osobami. Dzięki zastosowaniu najnowszych zdobyczy technologii, ortodoncja dla dzieci staje się przyjemniejszą, a dzieci będą korzystały o wiele chętniej z usług ortodontycznych niż miało to miejsce w przypadku korzystania ze starszych modeli aparatów.

Aparaty ruchome:

Są to aparaty, które pacjent może samodzielnie założyć lub wyjąć z jamy ustnej. Stosuje się je, gdy u dziecka występuje uzębienie mieszane, czyli ma ono zarówno zęby mleczne, jak i stałe. Czasami również wymagana korekta jest stosunkowo niewielka i nie wymaga założenia stałego aparatu. Najmłodszym pacjentom (mniej więcej do 12 roku życia) zakładamy aparaty ruchome, bowiem w większości przypadków jako pierwszy etap leczenia są one wystarczające. Zadaniem aparatów ruchomych (tzw. aparatów zdejmowanych) jest pobudzenie wzrostu części twarzowej czaszki w korzystnym kierunki; wpływają one również na przemieszczanie się zębów.
Zwykłe aparaty ortodontyczne często są przez dzieci traktowane z pogardą, jako źródło dodatkowego bólu
i nudny obowiązek. Nasze innowacyjne podejście do tematu ortodoncji dla dzieci przybrało formę, aparatów ruchomych z unikalnym wyglądem. Dzieci dużo chętniej założą aparat ruchomy który jest ładny, interesujący i pomalowany w żywe kolory.
Ortodoncja dla dzieci wymaga specjalnego podejścia. W przypadku osób dorosłych nie występują zazwyczaj problemy ze współpracą. Obie strony chcą tego samego, zupełnie inaczej to wygląda gdy pracujemy z dziećmi: często występują konflikty na linii Ortodonta – dziecko. Ortodonta chcę wykonać swoją pracę a dziecko chcę jak najszybciej iść do domu.

Jak to rozwiązać?
Odpowiedź jest prosta: Ortodonta dziecięcy invisalign musi być odpowiednio przeszkolony do tak odpowiedzialnej pracy a zakład odpowiednio wyposażony. Z dumą możemy powiedzieć że nasza Katowicka placówka jest odpowiednio przygotowana do zajmowania się młodymi pacjentami a nasz personel potrafi sprawić że dziecko nie będzie się nudzić!

Kilka ważnych uwag – ortodoncja dziecięca, Katowice

Warto pamiętać, że aparaty ruchome mogą nie rozwiązać wszystkich problemów. Oczywiście w leczeniu nimi konieczne jest jak najczęstsze ich noszenie przez młodych pacjentów. Z jamy ustnej powinny być wyjmowane głównie w trakcie spożywania posiłków lub mycia zębów. Ważne jest aby pamiętać, że aparaty ruchome często pozwalają uniknąć leczenia aparatem stałym lub znacznie udoskonalają takie leczenie w przyszłości. Rodzice powinni jednak wiedzieć, iż na efektywność procesu leczenia wpływa samodyscyplina i systematyczność użytkowaniu. Aparaty ruchome są indywidualnie projektowane po odpowiednim zdiagnozowaniu pacjenta. Ortodonta dziecięcy nie jest w stanie odpowiednio przypilnować i zmobilizować dziecka do noszenia aparatu gdy przebywa ono poza naszą placówką. Należy pamiętać, że wczesne leczenie ortodontyczne dzieci i młodzieży w przyszłości zapobiega poważnym wadom zgryzu!


Ortodoncja dla dzieci – Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Mysłowice, Ruda Śląska, Świętochłowice i cały Śląsk