ICON Katowice – Usuwanie białych plam

Nowoczesne podejście do leczenia białych plam na zębach oferuje innowacyjny zabieg ICON, który jest bezbolesną i mikroinwazyjną alternatywą dla tradycyjnych metod. Białe plamy na zębach, niezależnie od przyczyny, mogą teraz być skutecznie leczone bez konieczności użycia wiertła czy kompozytu. Zabieg ICON, oparty na infiltracji płynną żywicą, umożliwia wzmocnienie zębów, jednocześnie zachowując pełną integralność ich tkanek.

Dowiedz się więcej o tym innowacyjnym podejściu do leczenia przebarwień zębów i jak się do niego przygotować.

ICON

czyli zabieg infiltracji płynną żywicą, to mikroinwazyjna alternatywa leczenia białych plam różnego pochodzenia. Daje możliwość uniknięcia tradycyjnego leczenia z użyciem wiertła i kompozytu.

Skąd się biorą białe plamy?

Białe plamy na zębach mogą mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych zaliczamy:

  • Demineralizację szkliwa będącą konsekwencją nieprawidłowej higieny (zwłaszcza w trakcie leczenia ortodontycznego),
  • Zaburzenia rozwojowe szkliwa, w tym MIH
  • Hipomineralizację spowodowaną urazem mechanicznym
  • Nadmierną podaż fluoru lub znaczący niedobór składników wpływających na formowanie szkliwa (nawet już na etapie życia płodowego)
  • Początkowe stadium próchnicy zębów

Dlaczego ICON?

Zabieg infiltracji jest zabiegiem mikroinwazyjnym, pozwalającym na zachowanie w pełni własnych tkanek zęba. Jest całkowicie bezbolesny, więc nie wymaga podania znieczulenia. W trakcie jednej wizyty ząb może zostać wzmocniony żywicą, co oprócz walorów zdrowotnych pozwala na estetyczne ujednolicenie koloru wcześniej przebarwionego zęba. Ostateczny efekt zabiegu infiltracji płynną żywicą jest widoczny po upływie tygodnia od zabiegu.

Jak się przygotować?

  • Pierwszym krokiem jest konsultacja- musimy ocenić, czy plama w ogóle jest możliwa do wyleczenia sposobem infiltracji, oraz ocenić poziom higieny jamy ustnej. Zła higiena jest niestety przeciwskazaniem do wykonania takiego zabiegu.
  • Następnie należy wykonać higienizację- infiltrację wykonujemy na idealnie oczyszczonych zębach.
  • W przypadku pacjentów dorosłych (i braku przeciwwskazań) proponujemy wybielenie zębów przed infiltracją, aby uzyskać maksymalnie zadowalający efekt estetyczny
  • Po zabiegu przez okres tygodnia należy zachować białą dietę oraz unikać pokarmów i napojów o kwaśnym pH, a następnie zgłosić się na wizytę kontrolną i ewentualnie dopolerowanie infiltrowanej powierzchni zęba
Prevdent - wybielanie
Ortodonca Katowice

Jeśli masz pytania dotyczące zabiegu ICON lub chciałbyś umówić się na konsultację, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu. Odkryj nowe możliwości poprawy kondycji swojego uśmiechu z ICON i ciesz się pełnią zdrowia swoich zębów.