Ortodoncja dla dzieci Invisalign First – Invisalign Katowice

W trosce o zdrowie i piękny uśmiech najmłodszych pacjentów, nasza ortodoncja dla dzieci w Katowicach wprowadza innowacyjne podejście, które niesie za sobą rewolucyjne rozwiązania. Wierzymy w zasadę „lepiej zapobiegać niż leczyć”, a nasze motto stanowi fundament naszej pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami. Specjalnie z myślą o najmłodszych stworzyliśmy model Invisalign First, który towarzyszy dzieciom w kluczowym okresie rozwoju ich uzębienia.

Zapraszamy dzieci i ich rodziców do naszego nowoczesnego gabinetu ortodontycznego, gdzie profesjonalizm spotyka się z ciepłem i zrozumieniem. Nasz zespół, posiadający wysokie kwalifikacje oraz bogate doświadczenie w invisalign dla dzieci, zapewni Państwa dziecku bezpieczne i przyjazne środowisko podczas każdej wizyty.

Z myślą o dzieciach – Invisalign First

Każdy lekarz a nie tylko ortodonta dziecięcy ma jedno ulubione motto często powtarzane swoim pacjentom: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Również w przypadku ortodoncji dziecięcej to zdanie jest jak najbardziej prawdziwe. Korekta wyglądu i ułożenia zębów już w momencie ich formowania to potężna broń w walce o zdrowy uśmiech!
Specjalnie dla dzieci opracowaliśmy model Invisalign First: to praktycznie niewidoczne nakładki na zęby, są one przygotowane z myślą o pierwszej, wczesnej reakcji na nieprawidłowy wzrost zębów. Nawet dziecko w wieku 7 lat może mieć założony taki aparat.
Skorzystanie z nakładek Invisalign First pozwoli na uniknięcie dużo bardziej zaawansowanych i cięższych metod działań w przyszłości. Wczesne rozpoczęcie leczenia sprawia że można zaprojektować specjalnie dopasowane nakładki które będą precyzyjnie naciskały tylko na określone zęby co pozwoli na znaczną redukcję odczuwanego przez dziecko uczucia dyskomfortu i bólu.
Nakładki Invisalign First zaliczają się do grupy aparatów ruchomych. Taką nakładkę można bez problemu zdjąć i zrobić krótką przerwę w noszeniu na np.: posiłek, czy umycie zębów.
Nakładki Invisalign First stosuję się do wyrznięcia się zębów stałych, dziecko zazwyczaj nosi takie nakładki przez kilka do kilkunastu miesięcy, jeśli pomimo tego konieczne jest dalsze leczenie następuję wtedy zmiana nakładek na projekt z serii Invisalign Teen.

Ortodoncja dla dzieci Katowice – INVISALIGN FIRST

Do tej pory leczenie systemem nakładkowym kojarzyło się tylko ze stałymi zębami, a okres brzydkiego kaczątka z akrylowym aparatem ruchomym. Mógł on fantastycznie wpływać na rozwój kości, jednak nie ma w nim mowy o precyzyjnym ustawianiu zębów. Czas to zmienić!

Przedstawiamy Państwu rewolucyjną metodę Invisalign First. Jest to leczenie stosowanym u Nas z powodzeniem systemem nakładkowym Invisalign ®, jednak możemy go użyć na etapie uzębienia mieszanego. Traktujemy je jako pierwszy etap leczenia alignerowego. Aby rozpocząć leczenie potrzebujemy obecności w jamie ustnej stałych pierwszych trzonowców oraz siekaczy.

Dlaczego Invisalign First jest korzystniejsze od leczenia aparatem ruchomym?

 • Leczenie jest zaplanowane z góry na max. 18 miesięcy. W tym czasie mimo zachodzących w jamie ustnej zmian nie ma konieczności wykonywania nowych lub dodatkowych aparatów co oznacza brak dodatkowych kosztów.
 • Przezroczyste nakładki są dużo wygodniejsze w użytkowaniu, niż akrylowe płytki- zajmują mnie miejsca w buzi, są idealnie dopasowane do zębów, dolegliwości bólowe są znacznie mniejsze.
 • Dzięki idealnemu dopasowaniu nakładek do zębów na podstawie ich cyfrowego skanu jesteśmy w stanie wykonywać bardzo precyzyjne ruchy ortodontyczne, torować miejsce dla wyrzynających się zębów stałych oraz korygować wadę zgryzu.
 • Dzięki specjalnym wskaźnikom nie ma ryzyka, że dziecko bez wiedzy rodziców będzie niepostrzeżenie ściągać aparat na wiele godzin, co wyjdzie na jaw dopiero podczas kontroli ortodontycznej.
 • Nakładki mogą znacząco skrócić i ułatwić ewentualne leczenie ortodontyczne w wieku dorosłym, lub nawet wyeliminować konieczność jego przeprowadzenia.

Czym Invisalign First różni się od ,,dorosłego” Invisalign?

 • Po pobraniu skanu od razu możemy tworzyć nakładki, które z góry zaplanowane są na maksymalnie 18 miesięcy.
 • W nakładkach wbudowane są specjalne wskaźniki, którą informują o czasie noszenia nakładek. Dzięki nim rodzic na bieżąco może kontrolować, czy mały pacjent nie zdejmuje nakładek np. w szkole.
 • Nakładki można personalizować, aby dzieci chętniej je nosiły.
 • Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego metodą Invisalign First® automatycznie gwarantuje zniżkę, na ewentualne późniejsze leczenie Invisalign® w naszym gabinecie.

Jak wygląda proces leczenia?

 • Konsultacja ortodontyczna i diagnostyka- zdjęcia RTG, zewnątrz- i wewnątrzustne, modele diagnostyczne
 • Skan pod Invisalign First
 • Oddanie nakładek i max. 1,5 roku leczenia
 • Kontrole w wyznaczonych przez lekarza terminach

Ortodoncja Katowice – Ortodoncja dla dzieci – Ortodoncja dla dorosłych – Ortodonta Invisalign