Leczenie Ortodontyczne Katowice – Nowoczesne metody leczenia

W dzisiejszych czasach leczenie ortodontyczne to nie tylko krok w kierunku zdrowia jamy ustnej, ale również estetyczna inwestycja w piękny uśmiech i ogólne samopoczucie. Nowoczesne podejście do ortodoncji, jakie oferujemy w naszym gabinecie w Katowicach, przekształca to doświadczenie w komfortową, efektywną, i co równie ważne, praktycznie niewidoczną terapię. Uzbrojeni w najnowsze technologie oraz innowacyjne materiały, nasz lekarz ortodonta w Katowicach z powodzeniem wspomaga pacjentów, wykorzystując m.in. linię produktów Invisalign, gdzie aparaty są praktycznie niewidoczne.

Jak wygląda nowoczesne leczenie ortodontyczne?

Ludzie, zwłaszcza ciut mniej zaznajomieni z nowoczesną ortodoncją kojarzą leczenie ortodontyczne wyjątkowo negatywnie. Na szczęście to już przeszłość. Obecnie nowoczesne leczenie ortodontyczne nie tylko jest skuteczne ale również przede wszystkim skupione na komforcie pacjenta. Dzięki pomocy nowoczesnej technologii
i materiałów, nasz lekarz ortodonty katowice jest w stanie skutecznie pomóc swoim pacjentom a aparaty są praktycznie niewidoczne (linia produktów Invisalign).

Leczenie ortodontyczne, Katowice – Diagnostyka i wizyty kontrolne

Pierwsze badanie ortodontyczne wykonuje się zwykle w wieku 7 – 9 lat. Często w tym czasie wykonuje się zdjęcie pantomograficzne, dzięki któremu lekarz określa czy wyrzynanie się zębów stałych przebiega prawidłowo. Jeśli stwierdzi nieprawidłowości, zleca dalsze badania i natychmiastowe leczenie. Wczesne rozpoznanie i wczesne leczenie zapobiega wielu późniejszym trudnym wadom zgryzu. Pełna diagnostyka ortodontyczna u dorosłych
i dzieci polega na:

– badanie zewnątrzustne,
– badanie wewnątrzuszne,
– zdjęcia fotograficzne,
– wyciski i modele ortodontyczne (gipsowe),
– zdjęcie pantomograficzne,
– zdjęcie cefalometryczne.

Pacjenci odwiedzający naszą placówkę w mieście Katowice w ramach diagnostyki będą również przechodzili przez kolejne kroki nowoczesnego leczenia ortodontycznego:

– Plan leczenia: omówienie sposobu i etapów leczenia, dobór rodzaju aparatu, omówienie kosztów leczenia
– Założenie aparatu ortodontycznego: instruktaż postępowania z aparatem (jedzenie, higiena, ew. awarie)
– Kontrola aparatu: systematyczne wizyty w celu aktywacji aparatu
– Zdjęcie aparatu: ew. zdjęcia RTG, zdjęcia fotograficzne

Leczenie ortodontyczne, Katowice – Czynności po zdjęciu aparatu

Założenie retencji:  Większość pacjentów, zarówno młodych jak i starszych, uważa dzień usunięcia aparatu za koniec leczenia ortodontycznego. To mylne przekonanie, bowiem następny etap polega na utrwaleniu ustabilizowanego uzębienia, czyli na leczeniu retencyjnym. Aby nie doprowadzić do nawrotu wad zgryzu, konieczne są wizyty w gabinecie w celu ciągłego monitorowania przebiegu leczenia. Długość leczenia retencyjnego zależy od wielu czynników, m.in.:

–długości leczenia ortodontycznego,
–zaawansowania wad zgryzu,
–wieku pacjenta.

W przypadku dzieci i młodzieży, aby w pełni wyeliminować ryzyko utraty pozytywnych skutków zastosowania aparatów ortodontycznych, leczenie retencyjne powinno trwać aż do zakończenia procesu rozwojowego.

Utrzymanie efektów leczenia: okresowe wizyty kontrolne i monitorowanie aparatu retencyjnego oraz ewentualne skierowanie na ekstrakcje zębów ósmych (tzw. zębów mądrości).

Nowoczesne leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia jamy ustnej, stawów skroniowo-żuchwowych, ale także dobremu samopoczuciu, niwelowaniu niektórych wad wymowy oraz pięknemu uśmiechowi. Noszenie aparatu ortodontycznego invisalign nie jest związane z wiekiem. Aparaty ortodontyczne invisalign mogą być stosowane zarówno przez młodszych pacjentów, jak i osoby dorosłe. Katowice są pod naszą dobrą opieką, odwiedź nas już dziś!

Ortodoncja Dabala Katowice Śląsk - leczenie ortodontyczne
Ortodoncja Dabala Katowice Śląsk - Invisalign

Zapraszamy zarówno najmłodszych, jak i osoby dorosłe, do skorzystania z nowoczesnej ortodoncji w naszym gabinecie. Dzięki linii produktów Invisalign, nie tylko dbamy o zdrowie jamy ustnej, ale także zapewniamy estetyczne i komfortowe leczenie ortodontyczne, które przekracza oczekiwania naszych pacjentów.