Higienizacja katowice

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym intensywnych doświadczeń, zdrowie i dbałość o siebie stają się priorytetem. W tym kontekście niezwykle istotną rolę odgrywa higienizacja jamy ustnej, będąca kluczowym elementem utrzymania zdrowego uśmiechu i ogólnego dobrostanu. Praktykowana zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, higienizacja nie tylko wpływa pozytywnie na estetykę zębów, ale również stanowi fundament prewencji wielu schorzeń zdrowotnych. Odkryjmy razem, dlaczego regularna higienizacja jest nie tylko obowiązkiem, ale także inwestycją w długotrwałe zdrowie jamy ustnej i całego organizmu.

 

Zapoznaj się z najlepszymi praktykami dbania o swoje zęby, aby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Oto kilka skutecznych sposobów, które warto wdrożyć

Higienizacja

To pakiet zabiegów niosących korzyści zdrowotne, a przy okazji estetyczne. Jest punktem wyjściowym kompleksowego leczenia- aby lekarz był w stanie dobrze zdiagnozować Pacjenta, stworzyć plan leczenia i go wdrażać, musi mieć dobrze oczyszczone pole działania.

Higienizacja w Naszym gabinecie przeprowadzana jest przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną z dużym doświadczeniem, według najlepszych protokołów dopasowanych do potrzeb Pacjenta.

Należy ją powtarzać według zaleceń higienistki, ale w standardowym przypadku jest to wizyta raz na pół roku.

Fotografie, badanie jamy ustnej i wybarwienie płytki nazębnej

Często jako Pacjent nie wiesz, co tak naprawdę kryje się w Twojej jamie ustnej. Dokumentacja fotograficzna oraz wybarwianie płytki nazębnej pomoże Ci dokładnie zobaczyć i zrozumieć z czym mamy do czynienia. Badanie jamy ustnej oraz wskaźników higieny pomaga określać potrzeby lecznicze oraz monitorować stan jamy ustnej.

Leczenie dziąseł

Dziąsła bardzo szybko pokazują nam, że higiena wymaga poprawy. Ich stan zapalny i krwawienie powinno zaalarmować każdego, aby zgłosić się do gabinetu na profesjonalną higienizację zębów. Wskaźnik krwawienia zobrazuje nam procentowo jak zaawansowany jest problem. Pamiętaj, że zapalenie dziąseł to jednostka chorobowa- na szczęście w pełni wyleczalna. Jednak zaniedbanie tego stanu może prowadzić do dalszych etapów choroby przyzębia, które są już nieodwracalne.

W trakcie higienizacji za pomocą ultradźwięków usunięte zostaną twarde złogi kamienia nazębnego, które działają szkodliwie na dziąsła. Czasem, przy bardzo dużych złogach lub wymagającej tego sytuacji klinicznej, usunięcie całego kamienia wymaga większej ilości wizyt. Plany wizyt są ustalane indywidualnie.

Piaskowanie

Piaskowanie to zabieg mający na celu pozbycie się miękkich złogów płytki nazębnej oraz przebarwień i osadów z powierzchni zębów. Dzięki usunięciu osadów, powstałych przez codzienne nawyki, zęby stają się jaśniejsze, a uśmiech odświeżony.

Koniec z okropnym słonym i pieczącym w język smakiem piasku! W Naszym gabinecie używamy piasku profilaktycznego na bazie cukru, który jest w pełni bezpieczny dla szkliwa oraz tkanek miękkich, a przy tym bardzo komfortowy w smaku i odczuciu.

Lakierowanie

Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów warto odżywić je i zabezpieczyć ich powierzchnię nakładając specjalny lakier. Jest on dobrany do stanu zębów i zawiera fluor lub hydroksyapatyt. Po lakierowaniu należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez godzinę.

Jak się przygotować?

  • Na wizytę przyjdź z umytymi zębami. To że będą czyszczone nie oznacza, że mamy w nich znaleźć resztki wczorajszego obiadu. Jeżeli nie masz możliwość zrobić tego w domu, skorzystaj z toalety w gabinecie. Na miejscu dostępne są też próbki past oraz jednorazowe szczoteczki do zębów.
  • Zapisz sobie lub zapamiętaj jakich produktów do higieny jamy ustnej używasz na co dzień. Pasta, płukanka, żel, coś innego? Wystarczą nazwy.
  • Zabierz ze sobą swoje narzędzia do oczyszczania jamy ustnej- nie kupuj nowej szczoteczki specjalnie na wizytę, higienistka musi wiedzieć jak to wygląda na co dzień.
  • Zjedz i napij się przed wizytą- pamiętaj, że prawdopodobnie po wizycie przez godzinę nie będziesz mógł tego zrobić.
  • Przypomnij sobie kiedy ostatnio wykonywana była higienizacja oraz lakierowanie (fluoryzacja) zębów.
  • Zabieg jest niebrudzący- Twoja twarz oraz ubranie będą odpowiednio zabezpieczone, więc możesz wyskoczyć na higienizację nawet prosto z biura

Wybarwienie

Wybarwienie zębów

Skaling

Skaling - Ortodoncja Dabala
Przykład zębów przed i po skalingu

Piaskowanie

Piaskowanie zębów
Ortodoncja dabala piaskowanie

Lakierowanie

Lakierowanie zębów

Warto pamiętać, że regularne wizyty na higienizację pozwalają utrzymać zdrowy uśmiech i przeciwdziałać poważniejszym problemom stomatologicznym. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, zapraszamy do naszego gabinetu na profesjonalną higienizację jamy ustnej. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, a my zadbamy o Twój uśmiech na każdym etapie leczenia.