Wraz z biegiem czasu i postępującej nowoczesnej technologii, na rynku wciąż pojawiają się innowacyjne metody rozwiązań, praktycznie w każdej dziedzinie życia. Dużo nowych systemów leczenia pojawiło się szczególnie w sferze ortodoncji. Od pewnego czasu nasz uśmiech stanowi istotną wizytówkę pod względem estetycznym. Oprócz kwestii wyglądu, ważny jest tu aspekt zdrowia i higieny jamy ustnej. Okazuje się, że klasyczne aparaty z metalowymi elementami, mające na celu ustawienie uzębienia w odpowiedniej pozycji, mogą być zastąpione przez nowoczesną metodę leczenia w postaci systemu alignerów – aparat Invisalign.

Czym jest Aparat Invisalign?

Aparat Invisalign na zęby, to aparat ortodontyczny mający zastosowanie w przypadku problemów pacjenta z krzywymi zębami, a także wszelkimi rodzajami nieprawidłowego zgryzu. Aparat ten, występuje w postaci przezroczystych nakładek, które są odpowiednio profilowane pod każdego pacjenta.

Obecnie, system Invisalign jest polecaną, a według ortodontów najbardziej skuteczną formą leczenia wady zgryzu oraz prostowania zębów. Specjaliści z branży ortodoncji wskazują go jako efektywną metodę kuracji.

Jak przebiega proces kuracji systemem Invisalign?

W przypadku, gdy wybieramy się do kliniki ortodontycznej, warto najpierw dowiedzieć się czy taka metoda leczeniajest tam stosowana. Następnie, po konsultacji i diagnozie, ortodonta sam podejmuje decyzję, czy pacjent kwalifikuje się do procesu kuracji aparatem ortodontycznym Invisalign. Jeżeli tak, to dokonuje skanowania uzębienia (unikamy nieprzyjemnych wycisków) i na jego podstawie dostosowuje się przeźroczyste nakładki. System ten, działa w oparciu o technologię trójwymiarową ClinCheck. Lekarz ortodonta pokazuje pacjentowi zmiany jakie zajdą w jamie ustnej, gdy ten będzie się stosował do zaleceń w kwestii częstotliwości noszenia aparatu na zęby Invisalign. Efekty leczenia są najczęściej widoczne po pierwszym miesiącu stosowania.

Aparat Invisalign opinie

System Invisalign znacznie różni się od tradycyjnego aparatu zakładanego na stałe. Przede wszystkim pod kątem komfortu noszenia i codziennego funkcjonowania. Przezroczyste nakładki nie wymagają selekcji produktów żywnościowych. Tak naprawdę można jeść i pić wszystko na co ma się ochotę, ponieważ w każdej chwili można je swobodnie ściągnąć oraz nie ma problemów z higieną jamy ustnej. Użytkowanie systemu Invisalign jest niewidoczne w przeciwieństwie do aparatu metalowego lub estetycznego stałego. Opinie aparatu Invisalign głoszą, iż korzystanie z tej nowoczesnej metody jest najbardziej bezbolesne ze wszystkich możliwych dostępnych metod. Poprzez prostą aplikację tegoaparatu ortodontycznego, można w pełni zachować higienę jamy ustnej.

Aparat Invisalign cena

Cena aparatu Invisalign jest porównywalna do całościowych kosztów leczenia aparatem stałem. Czas leczenia natomiast zależy od stanu i stopnia zaawansowania wady zgryzu i ułożenia zębów. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że kuracja metodą Invisalign może być krótsza od noszenia klasycznego aparatu. Z tego względu, wysokość kwoty za leczenie Invisalign, biorąc pod uwagę płatne wizyty kontrolne przy leczeniu aparatem stałym, może być nawet niższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed