Najbardziej kompleksowa linia zamków samoligaturujących na świecie.

Tradycyjne aparaty ortodontyczne wykorzystują do działania ligaturę. Jest to mała gumowa opaska, trzymająca łuk ortodontyczny w zamku, powodująca przemieszczenie zębów do żądanej pozycji. Alternatywą dla tej technologii są aparaty samoligaturujące, które nie posiadają ligatur (gumowych opasek), a ich działanie opiera się o działanie aktywnych klapek, które utrzymują łuk ortodontyczny w zamkach.

Empower to najlepszy wybór. Kompletny system zamków: clear, metalowych rurek na zęby trzonowe a także wersje interaktywne i pasywne, umożliwia dostosowanie leczenia odpowiednio do Twojej filozofii i potrzeb Twoich pacjentów.

Image associée

To technologia, która zbiera coraz większą rzeszę zwolenników, zarówno po stronie ortodontów jak i pacjentów. W porównaniu z klasycznymi aparatami, zamki bez ligatur są mniejsze oraz łagodne dla policzków i języka. Pomimo zmniejszenia nacisku na zęby, aparat samoligaturujący zapewnia również wysoką skuteczność leczenia (w niektórych przypadkach również w krótszym czasie). Odbywa się to dzięki mechanizmowi „pasywnego ślizgu” w aktywnych klapkach, który pozwala na płynne i łagodne przemieszczanie zębów na poprawną pozycję. W porównaniu z klasycznymi aparatami, skraca on również ilość wizyt kontrolnych oraz ich częstotliwość.

Jest to rodzaj aparatu ortodontycznego, który nie ma też ograniczeń wiekowych. Może być stosowany zarówno przez młodszych pacjentów jak i osoby dorosłe.